دریافت لینک های دانلود دریافت پستی درب منزل مبلغ کل: تومان
جهت دریافت کد تخفیف به کانال تلگرام مراجعه و یا با پشتیبان آنلاین هماهنگ نمایید

آموزش سیستم حسابداری شخصی به صورت پورتابل با سی شارپ و WPF

( فیلم آموزشی ) ،توسط مهندس سعید بحرانی فرد

توضیحات کلی مجموعه:

پس از بازخوردهای بسیار خوبی که از دوره های آموزش برنامه نویسی سیستم اتوماسیون اداری و آموزش برنامه نویسی سیستم فروش و انبارداری مشاهده کردیم، تصمیم گرفتیم با توجه به درخواست های مکرر کاربران عزیز یک دوره منحصر بفرد دیگر با نام پیاده سازی سیستم حسابداری شخصی با استفاده از تکنولوژی WPF و دیتابیس اکسس تهیه کنیم.

 

این دوره آموزشی که برای اولین بار به زبان فارسی و از وب سایت کلیک سایت تهیه می شود دارای قابلیتهای منحصر بفردی می باشد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

 

اولین و مهمترین ویژگی این دوره منحصر بفرد خاصیت پورتابل بودن آن می باشد. پورتابل بودن و یا قابلیت حمل یکی از مهمترین ویژگیهایی است که یک نرم افزار ویندوزی می تواند داشته باشد.

اما منظور از قابل حمل بودن چیست ؟ بسیاری از کاربران و برنامه نویسان سیستم می خواهند برنامه ها و نرم افزارهایی را بنویسند و بتوانند آنها را به فروش برسانند و یا حتی جهت کارهای تبلیغاتی خود به صورت رایگان در اختیار عموم کاربران قرار دهند. یکی از مشکلاتی که همواره بسیاری از برنامه نویسان از آن شکایت دارند این است که پس از تهیه یک سیستم مشکلات زیادی جهت نصب و راه اندازی سیستم روی کامپیوترهای مشتریان خود دارند. برخی از این مشکلات مثل نصب دیتابیس می باشد. چون اکثر برنامه نویسان برای هر نوع کاری دیتابیس قدرتمند Sql Server را انتخاب می کنند و پس تکمیل پروژه برای استفاده از پروژه روی کامپیوترهای کاربران و یا مشتریان خود با مشکل مواجه می شوند. دلیل مشکل هم واضح است. نصب Sql Server کار ساده ای نیست و ضمنا نیاز به مشخصات سخت افزاری بالایی دارد و قطعا کاربران عادی از نصب و راه اندازی و ری استور کردن دیتابیس در آن ناتوان هستند.

مشکل بعدی که می توان به آن اشاره کرد بحث گزارشات است. یکی از توانایی های هر سیستمی ایجاد گزارشات می باشد. نرم افزارهای زیادی جهت ایجاد و نمایش گزارش وجود دارد مثل کریستال ریپورت، استیمول سافت، فست ریپورتر و ... اما همه این نرم افزارهای نیز نیاز به نصب، کرک کردن و ... دارند و مجددا از عهده کاربران عادی که ممکن است در شهری دیگر و دور از برنامه نویس سیستم باشند خارج است.

بنابراین می توان گفت با این مشکلات و البته بسیاری از مشکلات دیگر مثل مشکلات فونت، پشتیبان گیری از اطلاعات و ... عملا تهیه و به فروش رساندن نرم افزار کاری غیر ممکن است چون کاربر عادی عموما هیچ دانشی در مورد کامپیوتر ندارد و صرفا یک نرم افزار بسیار ساده با کاربری بسیار آسان را می خواهند.

 

در این جاست که باید گفت اگر شما بتوانید یک نرم افزار پورتابل تهیه کنید بسیاری از مشکلات شما به راحتی حل خواهد شد. چرا که یک سیستم پورتابل نه نیاز به نصب دارد و نه نیاز به هیچ گونه پیش نیازی (البته پیش نیازهایی دارد که بسیار ساده هستند و عموما روی سیستم های مشتریان وجود دارد)

 

در یک نرم افزار قابل حمل تمام موارد مورد نیاز مثل گزارشات، فونتها، دیتابیس، فرم ها و سایر اطلاعات همگی در داخل یک فایل قرار دارد و شما فقط و فقط همان فایل را در اختیار مشتری خود می گذارید. مشتری نیز می تواند نرم افزار را هر جایی استفاده کند، روی سیستم شخصی، سیستم محل کار، روی فلش و ...

 

 برخی از تصاویر دوره (تصاویر به مرور کامل تر می شوند)

 

آموزش سیستم حسابداری - حساب ها

 

تکنولوژیهای مورد استفاده در این دوره (به مرور توضیحات تکمیل خواهد شد.)

 

دیتابیس اکسس  2016 :

یکی از نرم افزارهای بسیار قدرتمند برای ساخت و مدیریت اطلاعات اکسس می باشد. با استفاده از این نرم افزار بسیاری از نرم افزارها را می توانیم براحتی تولید کنیم و استفاده کنیم. شاید در کشور ما ایران به دلیل رعایت نشدن حق کپی رایت و رایگان بودن محصولاتی مثل Sql Server کمتر به این دیتابیس توجه شده است. اما این دیتابیس هم توانایی های بسیاری دارد و برای کاربردهای شخصی و نرم افزارهایی که قرار است به صورت عمومی عرضه شود بسیار مناسب می باشد.

در این وره آموزشی ما از اکسس 2016 استفاده خواهیم کرد.

 

تکنولوژی OLEDB:

تکنولوژیهای زیادی جهت ارتباط با دیتابیس در برنامه نویسی های مایکروسافت وجود دارد که هر کدام کاربردها و خاصیت های ویژه خود را دارند. از جمله این تکنولوژیها می توان به ADO.NET ، Entity FrameWork و OLEDB اشاره کرد. با توجه به اینکه ما از اکسس به عنوان پایگاه داده خود استفاده خواهیم کرد پس از OLEDB برای ارتباط با دیتابیس خود استفاده خواهیم کرد.

 

زبان برنامه نویسی سی شارپ :

این دوره آموزشی را ما با استفاده از زبان برنامه نویسی سی شارپ (2015) شروع خواهیم کرد. در این دوره آموزشی همه موارد از صفر آموزش داده خواهد شد و شما نیاز به هیچ گونه پیش نیازی نخواهید داشت. نحوه برنامه نویسی ما در این دوره بسیار خاص و منحصر بفرد خواهد بود و تا بحال هیچ گونه آموزشی در مورد این سبک از برنامه نویسی ارائه نشده است و ما مفتخریم به عنوان اولین سایت ایرانی چنین برنامه نویسی را ارائه خواهیم داد.

 

برنامه نویسی لایه ای:

معماری نرم افزار ما در این دوره معماری سه لایه خواهد بود. در تکنولوژی Entity Framework قبلا در آموزشهای قبلی گفته بودیم که لایه های DataModel و Bussiness Login Layer با ساختن مدل داده ای بوجود می آید. در این جا معماری سه لایه را به صورت کامل خود برنامه نویس ایجاد خواهد کرد و از این بابت فهم و درک بسیار بیشتری را از برنامه نویسی کسب خواهید کرد.

 

گزاشگیری :

برای گزارشگیری نرم افزارهای زیادی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایبی را دارند. در این دوره آموزشی ما از دو نمونه گزارشگیری استفاده خواهیم کرد. بنابراین در این دوره برای گزارشات از امکانات داخلی خود سی شارپ و ویژوال استودیو و البته نرم افزار محبوب استیمول سافت برای گزارشات استفاده خواهیم کرد و گزارشات کاربردی را ایجاد خواهیم کرد.

 

پورتابل بودن :

قبلا بارها گفته شده که بعد از اینکه یک نرم افزار را تولید کردیم یکی از مشکلات ما جهت فروش نرم افزار بحث راه اندازی و نصب نرم افزار و پیش نیازهای مورد نیاز آن می باشد. در این دوره نرم افزاری تهیه خواهد شد که به پیش نیاز خاصی نیاز نخواهد داشت و صرفا یک فایل exe در اختیار کاربر نهایی قرار خواهد گرفت.

 

(توضیحات این مجموعه به مرور کامل خواهد شد)

 

در این دوره منحصر بفرد یک سیستم حسابداری شخصی به صورت کامل و جامع و به صورت پورتابل آموزش داده خواهد شد. دقت کنید این دوره نیز مانند سایر دوره ها از صفر تا صد خواهد بود و برای ادامه این دوره هیچ پیش نیازی مورد نیاز نیست.

بخش های رایگان این مجموعه آموزشی:

توضیحات کلی دوره آموزشی و دموی سیستم آموزش داده شده ( بخش 1) دانلود مستقیم معرفی پیش نیازهای مورد نیاز و تعریف دات نت فریم ورک ( بخش 2) دانلود مستقیم
در این فصل در مورد کلیات آموزش مثل ویژوال استودیو، برنامه نویسی لایه ای، تکنولوژی OLEDB، ساخت پروژه، دات نت فریم ورک ، آشنایی با محیط کدنویسی xaml، آشنایی با بسیاری از دستورات Xaml و ... صحبت خواهیم کرد.
بخش 1 :
( توضیحات کلی دوره آموزشی و دموی سیستم آموزش داده شده )
در این جلسه که اولین قسمت از دوره جامع و کامل پیاده سازی سیستم حسابداری شخصی و در واقع دموی آموزش می باشد در مورد کلیات سیستم، تکنولوژیهای مورد استفاده، دیتابیس اکسس، نحوه گزارش گیریها صحبت شد. ضمنا سیستمی که قرار است در طول این دوره آموزشی پیاده سازی شود نیز نمایش داده شد.
در این جلسه گفته شد که این آموزش برای اولین بار به زبان فارسی و در وب سایت کلیک سایت منتشر می شود و آموزشی بی نظیر از سی شارپ می باشد.
دانلود مستقیم افزودن به سبد
قیمت: رایگان

بخش 2 :
( معرفی پیش نیازهای مورد نیاز و تعریف دات نت فریم ورک )
در این جلسه که اولین جلسه بعد از دموی دوره آموزشی می باشد در ایتدای کار پیش نیازهای مورد نیاز جهت این دوره معرفی شد و گفتیم از چه نرم افزارهایی باید برای این دوره استفاده کنید. در ادامه کار سراغ ویژوال استودیو رفتیم و یک پروژه جدید ایجاد کردیم و انواع و اقسام پروژه هایی که با ویژوال استودیو میتوان ایجاد کرد را معرفی کردیم. در ادامه به توضیح بسیار کاملی در مورد دات نت فریم ورک و تاریخچه آن و نحوه انتخاب آن با توجه به نیاز پروژه صحبت کردیم و در نهایت دات نت فریم ورک را انتخاب کردیم و پروژه را ایجاد کردیم.
بعد از ایجاد پروژه توضیحاتی در مورد منوهای اصلی ویژوال استودیو و بخش xaml و ... دادیم.
دانلود مستقیم افزودن به سبد
قیمت: رایگان

بخش 3 :
( ایجاد پنجره لاگین و شی گرایی و معماری سه لایه )
در این جلسه در ابتدا توضیحات بسیار کاربردی و کاملی را در مورد کنترلها، اشیا، کلاسها و ... دادیم و به صورت کاربردی شما را با این اشیا آشنا کردیم. در ادامه سراغ بحث معماری یا برنامه نویسی لایه ای رفتیم و توضیحات کاملی را نیز در این باره عرض کردیم و معماری سه لایه را برای این پروژه بوجود آوردیم.
در ادامه کار پنجره لاگین را ایجاد کردیم و با برخی از دستورات و قابلیتهای xaml به صورت آشنا شدیم.
افزودن به سبد
قیمت: 2,200 تومان

بخش 4 :
( طراحی پنجره لاگین و آشنایی بیشتر با دستورات xaml )
در این جلسه پنجره لاگین رو تکمیل تر کردیم و در طول کار با دستورات و تگ های xaml بیشتر آشنا شدیم. در حین کار با بسیاری از خواص و Property ها رو معرفی کردیم و نحوه کار با اونها رو از طریق دستورات xaml یاد گرفتیم. در ادامه کنترل Rectangle و Image آشنا شدیم و با خواص و کاربردهای این کنترل آشنا شدیم. ضمنا در مورد رنگبندی و بسیاری از خاصیت های رنگبندی مثل Gradiant و ... آشنا شدیم.
ضمنا با افکت ها و حالت سه بعدی در WPF هم آشنا شدیم و گفتیم چگونه تصاویر را همراه پروژه ذخیره کنیم.
افزودن به سبد
قیمت: 2,200 تومان

بخش 5 :
( ادامه طراحی ظاهری پنجره لاگین و آشنایی بیشتر با xaml )
در این جلسه هم در ادامه جلسه گذشته فرم لاگین را از نظر ظاهری کاملتر کردیم و Image ها و کنترلهای دیگر را روی پنجره قرار دادیم.
در ادامه کار سایر کنترلها مثل Label، TextBox، PasswordBox و ... هم آشنا شدیم و این کنترلها را روی پنجره لاگین قرار دادیم تا هر چه بیشتر پروژه کاملتر شود. ضمنا برای همه این موارد خواص مورد نیاز مثل رنگبندی، افکت، Gradiant و ... را تنظیم کردیم و با بسیاری از خواص دیگر به صورت عملی در xaml آشنا شدیم.
افزودن به سبد
قیمت: 2,200 تومان

بخش 6 :
( آشنایی با محیط کدنویسی و قرار دادن فونت کنار پروژه )
همانطور که قبلا اشاره کردیم با توجه به اینکه در یک سیستم قابل حمل باید تمامی موارد مورد نیاز به همراه پروژه و یا سیستم ما باشد. یکی از این موارد فونتهایی می باشد که در پروژه استفاده می شود و ما بایستی تمامی فونتهای استفاده شده را در کنار پروژه داشته باشیم تا سیستم ما هر جایی که استفاده شد مشکلی بوجود نیاید.
بنابراین در این جلسه آموختیم چگونه می توانیم فونتها را در کنار سیستم داشت و از آنها استفاده کرد. در ادامه نحوه کدنویسی دستورات xaml جهت استفاده از فونتهای پروژه را هم آموختیم. ضمنا با قابلیت FontSize هم آشنا شدیم.
در ادامه کار با محیط کدنویسی سی شارپ تا حدودی آشنا شدیم و با مفاهیم کلاس و Constractor آشنا شدیم. در ادامه با متد و نحوه ایجاد آن و خواص آن آشنا شدیم. ضمنا با برخی دستورات هم آشنا شدیم.
افزودن به سبد
قیمت: 2,200 تومان


حجم کل فایل ها : 795.46MB


وضعیت دوره: درحال برگزاری


سطح آموزش: صفر تا صد


به همراه کدها و فایل های آموزش


پشتیبانی فنی: دارد

می توانید پس از دریافت مجموعه،مشکلات و سوالات تخصصی و فنی خود را با سازنده این مجموعه، (مهندس سعید بحرانی فرد ) در میان گذاشته و برطرف نمایید.


تعداد فصل ها: 2 فصل


تعداد قسمت ها : 14 قسمت


مدت زمان: 5 ساعت و 42 دقیقه


دریافت کامل این مجموعه

جهت اطلاع از بروزرسانی این دوره آموزشی و اطلاع از بخش های جدید،ایمیل خود را وارد نمایید:

مخاطبین این دوره،آموزش های زیر را نیز دیده اند

نظرات/پرسش ها/پیشنهادات


ابراهیم میگه:

سلام جناب مهندس امکان داره به این مجموعه امکان پرداخت اقساط وام های دریافتی و اقساط یک کالا خریداری شده بصورت اقساطی از یک فروشگاه هم اضافه کنید
ریز پرداخت اقساط مربوط به هروام و یا هرکالا بصورت جداگانه بشه گزارش گرفت
باتشکر

میلاد میگه:

با عرض سلام وخداقوت بابت آموزش های عالی تون
استاد امکان داره مالیات بر ارزش افزوده رو هم در این سیستم پیاده سازی کنید.
باتشکر

جواد میگه:

در ضمن

پاسخ:

ببخشید

جواد میگه:

با سلام
دستتون درد نکنه بابت آموزش های خوب و عالیتون. دو تا سوال از خدمتتون داشتم که می خواستم بپرسم از خدمتتون.
سوال اول : منظور از کلمه شخصی در عنوان پروژه یعنی چی؟ نوشتین سیستم حسابداری شخصی. این کلمه شخصی بیان کننده چیه؟ میشه دقیق توضیح بدین.

سوال دوم : این دوره تا کی به طور کامل آمادهمیشه؟ میتونین حداقل به طور تقریبی بفرمایید.

خیلی خیلی ممنونم از لطف و محبتتون.

پاسخ:

با سلام و درود
سیستم حسابداری یک سیستم بسیار بزرگ هست و در این جا هدف ما آموزش برنامه نویسی هست نه حسابداری. به همین خاطر یک سیستم حسابداری کوچکتر رو سعی کردیم آموزش بدیم و مفاهیم برنامه نویسی رو توش آموزش بدیم.
موفق باشید

حسین زاده میگه:

ممنون از استاد بحرانی فرد
چنین آموزشهایی واقعا بی نظیر هستن.
لطفا زودتر کاملش کنید

پاسخ:

سلام و درود
چشم
موفق باشید

حمیدرضا میگه:

واقعا از مهندس بحرانی فرد ممنونم
آموزشهاتون معرکه است

پاسخ:

با سلام و درود
متشکرم
لطف دارید

مسعود میگه:

با سلام
کی شروع میشه؟
ممنون از آموزشهای خوبتون.

پاسخ:

سلام و درود
شروع شده این آموزش
سعی میشه روزانه بخشهای جدید روی سایت قرار بگیره.
موفق باشیدنظر/پرسش/پیشنهاد شما


در صورت تمایل به دریافت پیامک به هنگام پاسخ به سوال شما و یا به هنگام درج نظر شما در سایت، شماره همراه خود را وارد نمایید.

نام و نام خانوادگی:
شماره همراه:
ایمیل:
* پرسش/نظر/پیشنهاد/درخواست:
حروف تصویر:
فصل های دیگر این مجموعه
فصل 1
فصل 2
به راهنمایی نیاز دارید؟و یا سردرگم هستید؟
021-551-43251 939-656-2210 تماس از ساعت 9 الی 13 و 17 الی 20 آدرس های ایمیل سایت: support@clicksite.org clicksite.org@gmail.com

کسب درآمد کنید
اگر در هر زمینه ای مربوط به رشته های مهندسی و یا برنامه نویسی به تخصص خودایمان دارید،پس زمان را تلف نکنید و هم اکنون دست به کار شوید.به جمع متخصصی بپیوندید،گامی در راستای ارتقا سطح آموزش های تصویری فارسی بردارید. کلیک سایت از طرف همه مهندسین ،شما را دعوت به همکاری می نماید.وجود شما افتخاری برای همه ماست.

نماد اعتماد تجارت الکترونیک دو ستاره

سایر مجوزهای کلیک سایت

تخصص خود را ارزان نفروشید | یکبار تلاش=کسب درآمد دائمی تا آخر عمر | اگر به توانایی خود ایمان دارید،کلیک سایت بهترین فرصت برای شماست | اگر به دنبال شغل پاره وقت هستید،فرصت را از دست ندهید