مشاوره رایگان
دریافت لینک های دانلود دریافت پستی درب منزل مبلغ کل: تومان
جهت دریافت کد تخفیف به کانال تلگرام مراجعه و یا با پشتیبان آنلاین هماهنگ نمایید

انواع افکت ها در Premiere Pro


در این مقاله می توانید انواع افکت های صوتی و ویدیویی را که Premiere Pro ارائه می دهد، مشاهده کنید. هم چنین نحوه پیدا کردن و سازماندهی افکت ها در پنل Effects را یاد خواهید گرفت.

Premiere Pro شامل افکت های صوتی و ویدیویی مختلفی است که می توانید به کلیپ ها در برنامه ویدئویی خود اعمال کنید. یک افکت می تواند خاصیت بصری یا صوتی خاصی را اضافه کند ، یا ویژگی غیر معمولی را فراهم کند. برای مثال ، یک افکت می تواند نحوه نمایش یا رنگ footage را تغییر دهد ، صدا را دستکاری کند ، تصاویر را برگرداند یا جلوه های هنری را اضافه کند. شما هم چنین می توانید افکت ها را برای چرخش و متحرک سازی یا تنظیم اندازه و موقعیت آن در فریم استفاده کنید. می توانید میزان شدت یک افکت را با مقادیری که برای آن تعیین می کنید ، کنترل کنید. شما هم چنین می توانید کنترل ها را برای اکثر افکت ها را با استفاده از فریم های کلیدی در پنل Effect Controls و یا در یک پنل Timeline اعمال کنید.

می توانید پیش تنظیمات را برای تمام افکت ها ایجاد و استفاده کنید. می توانید افکت ها را با استفاده از فریم های کلیدی (keyframe) اعمال کنید و اطلاعات در مورد تک تک فریم های کلیدی را به طور مستقیم در یک پنل Timeline مشاهده نمایید.

 

انواع افکت ها

Premiere Pro دارای بسیاری از افکت های داخلی است. بعضی از آنها افکت های ثابتی هستند (افکت هایی که قبلاً اعمال شده یا ساخته شده اند). برخی افکت های استانداردی هستند که شما به یک کلیپ اعمال می کنید. افکت ها هم چنین می توانند مبتنی بر کلیپ (اعمال شده به یک کلیپ) و یا مبتنی بر تراک (اعمال شده به یک تراک) باشند. شما هم چنین می توانید از افکت های ایجاد شده توسط تولید کنندگان خارجی نیز استفاده کنید که می توانید آن را به عنوان یک افزونه (plug-in) در Premiere Pro استفاده نمایید.

 

افکت ها در Premiere Pro برای جستجوی بهتر ، به دسته های زیر طبقه بندی می شوند. سه دکمه در قسمت جستجو در سمت چپ بالایی پنل Effects وجود دارد. این دکمه ها به عنوان فیلتر برای سه نوع افکت زیر عمل می کنند:

 

هنگامی که شما یکی از این دکمه ها را انتخاب می کنید ، تنها افکت ها و انتقال هایی از آن نوع در لیست افکت های پایینی نمایش داده می شوند. شما می توانید یک یا بیش از یکی از این دکمه ها را برای فیلتر کردن لیست افکت ها برای هر ترکیبی از ویژگی ها انتخاب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مختلف افکت ها ادامه مطالب را بخوانید.

 

افکت های ثابت (Fixed Effects)

هر کلیپ که به پنل Timeline اضافه می کنید ، دارای افکت های از قبل اعمال شده یا داخلی است. افکت های ثابت خصیصه های ذاتی یک کلیپ را کنترل می کنند و هر زمان که کلیپ انتخاب می شود ، در پنل Effect Controls ظاهر می شوند. شما می توانید تمام افکت های ثابت را در پنل Effect Controls تنظیم کنید. با این حال ، مانیتور برنامه ، پنل Timeline و Mixer Audio نیز کنترل هایی را که اغلب برای استفاده ساده تر هستند ، فراهم می کنند. افکت های ثابت عبارتند از:

 

Motion

 

شامل خواصی است که به شما امکان می دهند تا کلیپ های خود را متحرک (animate) کرده ، چرخانده (rotate) و مقیاس بندی (scale) کنید ، ویژگی anti-flicker آنها را تنظیم کنید یا آنها را با کلیپ های دیگر ترکیب کنید.

 

Opacity

به شما امکان می دهد کدری یک کلیپ را برای استفاده در افکت هایی مانند overlays ، fades و dissolves  کاهش دهید.

 

Time Remapping

به شما اجازه می دهد تا هر بخش از کلیپ را کاهش یا افزایش سرعت دهید ، یا پخش معکوس کنید ، یا یک فریم را مسدود کنید. کنترل دقیق را برای شتاب دادن و یا کند کردن این تغییرات فراهم می کند.

 

Volume

برای هر کلیپ که حاوی صوت است ، میزان صدا را کنترل می کند.

 

از آنجا که افکت های ثابت در هر کلیپ به صورت داخلی هستند ، شما فقط باید خصیصه های آنها را تنظیم کنید تا آنها را فعال کنید.

 

Premiere Pro افکت های ثابت را پس از هر افکت استانداردی که برای کلیپ اعمال شده اند ، رندر می کند. افکت های استاندارد در ترتیبی که نمایش داده می شوند ، از بالا به پایین رندر می شوند. شما می توانید ترتیب  افکت های استاندارد را با کشیدن آنها به موقعیت جدید در پنل Effect Controls  تغییر دهید ، اما نمی توانید افکت های ثابت را دوباره رندر کنید.

نکته:

اگر می خواهید ترتیب رندر افکت های ثابت را تغییر دهید ، به جای آن از افکت های استاندارد استفاده کنید. از افکت Transform  به جای افکت Motion استفاده کنید. از افکت Alpha Adjust به جای افکت Opacity و از افکت Volume  به جای افکت ثابت Volume  استفاده کنید. با این حال که این افکت ها با افکت های ثابت یکسان نیستند ،  اما خواص برابری دارند.

 

 

 

 

 

افکت های استاندارد

افکت های استاندارد افکت های اضافی هستند که باید برای اولین بار به یک کلیپ برای ایجاد یک نتیجه دلخواه اعمال شوند. شما می توانید هر تعداد یا ترکیبی از افکت های استاندارد را به هر کلیپ در یک دنباله (sequence) اعمال کنید. از افکت های استاندارد برای اضافه کردن ویژگی های خاص یا ویرایش ویدیوی خود ، از قبیل تنظیم tone  یا پیرایش پیکسل ها استفاده کنید. Premiere Pro شامل بسیاری از افکت های صوتی و ویدیویی است که در پنل Effects قرار دارند. افکت های استاندارد باید به کلیپ اعمال شوند و سپس در پنل Effect Controls  تنظیم شوند. برخی از افکت های ویدئویی اجازه دستکاری مستقیم با استفاده از هندل ها را در مانیتور برنامه می دهند. تمام خصیصه های افکت های استاندارد را می توان در طول زمان با استفاده از keyframing و تغییر شکل نمودارها در پنل Effect Controls  متحرک سازی نمود. ویژگی های  smoothness  و یا سرعت انیمیشن افکت را می توان با تنظیم شکل منحنی Bezier در پنل Effect Controls تعدیل نمود.

نکته:

افکت های لیست شده در پنل Effects به فایل های افکت واقعی در زیر پوشه language  در پوشه
 Plug-in  در Premiere Pro بستگی دارند. شما می توانید مجموعه افکت ها را با اضافه کردن فایل های پلاگین Adobe یا بسته های plug-in  در دسترس مربوط به سایر توسعه دهندگان گسترش دهید.

 

 

 

 

 

افکت های مبتنی بر کلیپ و مبتنی بر تراک

تمام افکت های ویدئویی - هر دو افکت ثابت و استاندارد – مبتنی بر کلیپ هستند. آنها کلیپ های تکی را تغییر می دهند. شما می توانید یک افکت مبتنی بر کلیپ را به بیش از یک کلیپ در یک زمان با ایجاد یک دنباله تو در تو اعمال کنید.

 

افکت های صوتی را می توان به هر دو نوع کلیپ و یا تراک اعمال کرد. برای اعمال افکت های مبتنی بر تراک ، از Audio Mixer  استفاده کنید. اگر keyframe  ها را به افکت اضافه کنید ، می توانید افکت را در Mixer Audio یا پنل Timeline تنظیم کنید.

 

پلاگین های افکت

علاوه بر ده ها افکت همراه با Premiere Pro ، بسیاری از افکت ها به صورت پلاگین ها در دسترس هستند. شما می توانید پلاگین هایی را از شرکت های Adobe یا نمایندگان دیگر خریداری کرده و یا از سایر برنامه های کاربردی سازگار استفاده کنید. به عنوان مثال ، بسیاری از پلاگین های Adobe After Effects و VST را می توان در Premiere Pro استفاده کرد. با این حال ، Adobe  تنها از افزونه هایی که با برنامه کاربردی نصب شده اند ، پشتیبانی می کند.

افکتی برای Premiere Pro در دسترس است که فایل پلاگین آن در پوشه common Plug-ins  موجود باشد:

 • (Windows) Program Files\Adobe\Common\Plug-ins\<version>\MediaCore
 • (Mac OS) /Library/Application Support/Adobe/Common/Plug-ins/<version>/MediaCore

 

استفاده کردن از installer  برای پلاگین بهترین راه برای اطمینان از این است که پلاگین و فایل های مرتبط آن در جای مناسب نصب شده اند.

 

هنگامی که شما یک پروژه را با ارجاعات به افکت های از دست رفته باز می کنید ، Premiere Pro موارد زیر را انجام می دهد:

 • به شما می گوید که کدام افکت ها از دست رفته اند
 • افکت هایی را که به صورت آفلاین هستند ، علامت گذاری می کند
 • هیچ گونه رندری را بدون افکت ها انجام نمی دهد.

نکته:

برای ویرایش پروژه حاوی پلاگین هایadd-on  بر روی بیش از یک کامپیوتر ، پلاگین ها را بر روی تمام کامپیوتر ها نصب کنید.

 

 

 

 

افکت های شتاب دهنده

برخی از افکت ها می توانند برای تسریع قدرت پردازش یک کارت گرافیک معتبر در رندرگیری مفید باشند. شتاب این افکت ها با استفاده از تکنولوژی CUDA ، مؤلفه ای از موتور Mercury playback  با کیفیت بالا در Premiere Pro می باشد.

نکته:

در سیستم عامل Mac  ، ویژگی های شتاب CUDA نیاز به سیستم عامل Mac OS X v10.6.3 یا بالاتر دارد.

 

نکته:

شتاب برای یک افکت شتاب دهنده ، تنها زمانی در دسترس است که یک کارت گرافیک پشتیبانی شده نصب شده باشد. اگر یک کارت گرافیک پشتیبانی شده نصب نشده باشد ، دکمه فیلتر Accelerated Effects  هنوز موجود است. نشان Accelerated Effects  در حالت غیرفعال نشان داده می شود تا نشان دهد که شتاب در دسترس نیست.

 

 

 

 

 

 

 

 

غیرفعال کردن یا فعال کردن شتاب GPU  افکت ها

 1. بخش File> Project Settings> General را انتخاب کنید.
 2. در بخش Video Rendering And Playback  ، رندر مناسب را انتخاب کنید: Mercury Playback Engine GPU Acceleration یاMercury Playback Engine Only Software

نکته:

این گزینه تنها وقتی برای انتخاب در دسترس است که کامپیوتر شما از آن پشتیبانی کند.

 

 

 

رنگ 32 بیتی

Premiere Pro برخی از افکت های ویدئویی و انتقال را پشتیبانی می کند که پردازش high-bit-depth  را پشتیبانی می کنند. هنگام استفاده از دارایی های high-bit-depth  مانند ویدیوهای فرمت V210 و فایل های فتوشاپ 16-bit-per-channel (bpc)  ،  این افکت ها می توانند با پیکسل 32bpc  رندر شوند. نتیجه این است که رزولوشن رنگ و گرادیانت های رنگ این دارایی ها صافتر و بهتر از استاندارد قبلی 8 بیتی در هر پیکسل کانال است. علامت 32bpc  برای هر افکت high-bit-depth در سمت راست نام افکت در پنل Effects ظاهر می شود.

برای فعال کردن رندرگیری high-bit-depth برای این افکت ها ، گزینه ی Maximum Bit Depth video rendering را در کادر محاوره ی New Sequence انتخاب کنید.

نکته:

تنها زمانی افکت های 32bpc  در هر کانال 32 بیتی رندر می کند که هر افکت در render pipeline یک افکت 32bpc  باشد. اگر شما یک افکت 8bpc  را به یک دنباله که دارای یک افکت 32bpc  است ، قرار دهی د، Premiere Pro تمام افکت های دنباله را در 8 بیت رندر می کند.

 

 

 

 

افکت های YUV

افکت هایی که در Premiere Pro دارای آرم YUV هستند ، پردازش را به طور مستقیم بر روی مقادیر YUV بدون تبدیل آنها به RGB در ابتدا انجام می دهند. مقادیر پیکسل هرگز به RGB تبدیل نمی شوند و تغییر رنگ ناخواسته وجود ندارد.

 

این افکت ها شما را قادر به تنظیم کنتراست می کند و رنگ ها را بدون تغییر نمایش می دهد.

 

جستجو برای افکت ها

افکت های استاندارد در پنل Effects لیست شده و به دو مخزن (bin) اصلی ، Video Effects و Audio Effects تقسیم می شوند. در داخل هر مخزن ، Premiere Pro افکت ها را بر اساس نوع افکت ها در مخزن های تودرتو لیست می کند. به عنوان مثال ، مخزن Blur و Sharpen  ، حاوی افکت هایی است که یک تصویر را defocus  می کنند ، مانند Gaussian Blur و Directional Blur .

افکت های صوتی را در مخزن های نامگذاری شده برای نوع کلیپ های صوتی که آنها پشتیبانی می کنند ، پیدا کنید: mono ، stereo ، یا 5.1 .

 

 

شما هم چنین می توانید یک افکت را با تایپ کردن نام افکت ، در کادر Contains  قرار دهید.

 

برای باز کردن پنل Effects ، گزینه Window > Effects را انتخاب کنید ، یا روی تب Effects کلیک کنید.

 

شما هم چنین می توانید از فیلترها در پنل Effects استفاده کنید ، تا فیلترها را براساس شتاب دهنده ها ، رنگ 32 بیتی یا افکت های YUV مرتب کنید. هنگامی که شما یکی از این دکمه ها را انتخاب می کنید ، تنها افکت ها و انتقال هایی از آن نوع در لیست افکت های پایینی نمایش داده می شوند. شما می توانید یک یا بیش از یکی از این دکمه ها را برای فیلتر کردن لیست افکت ها برای هر ترکیبی از ویژگی ها انتخاب کنید.

 

افکت های گروهی

شما می توانید افکت های مورد علاقه خود را با قرار دادن آنها در مخازن سفارشی گروه بندی کنید.

 1. در پنل Effects ، دکمه New Custom Bin را کلیک کنید یا گزینه New Custom Bin را از منوی پنل Effects انتخاب کنید. یک مخزن جدید سفارشی در پنل Effects نمایان می شود. شما می توانید آن را تغییر نام دهید.
 2. افکت ها را به مخزن سفارشی درگ کنید. یک کپی از افکت در مخزن سفارشی لیست می شود. شما می توانید مخزن های سفارشی بیشتری ایجاد کنید که شماره گذاری شده اند.
 3. برای تغییر نام مخزن سفارشی ، بر روی نام موجود برای انتخاب پوشه کلیک کنید ، دوباره آن را کلیک کنید تا فیلد نام انتخاب شود و نام جدید را تایپ کنید.

 

حذف کردن مخزن سفارشی

 1. در پنل Effects، یک مخزن سفارشی را انتخاب کنید و یکی از موارد زیر را انجام دهید:
  • روی دکمه Delete Custom Items کلیک کنید.
  • Delete Custom Items را از منوی پنل Effects انتخاب کنید.
  • دکمه Delete را فشار دهید
  • Backspace را فشار دهید.

نکته:

شما می توانید مخزن های سفارشی را فقط از پنل Effects حذف کنید.

 

 

 

 1. کلید OK را کلیک کنید.

 

فهرست افکت های شتاب دهنده در Premiere Pro

در اینجا لیستی از افکت ها و انتقال هایی که توسط CUDA در Adobe Premiere Pro فراهم شده اند ، ارائه می شود

 • Alpha Adjust
 • Basic 3D
 • Black & White
 • Brightness & Contrast
 • Color Balance (RGB)
 • Color Pass (Windows only)
 • Color Replace
 • Crop
 • Drop Shadow
 • Edge Feather
 • Eight-Point Garbage Matte
 • Extract
 • Fast Color Corrector
 • Four-Point Garbage Matte
 • Gamma Correction
 • Garbage Matte (4, 8, 16)
 • Gaussian Blur
 • Horizontal Flip
 • Levels
 • Luma Corrector
 • Luma Curve
 • Noise
 • Proc Amp
 • RGB Curves
 • RGB Color Corrector
 • Sharpen
 • Sixteen-Point Garbage Matte
 • Three-way Color Corrector
 • Timecode
 • Tint
 • Track Matte Key
 • Ultra Keyer
 • Video Limiter
 • Vertical Flip
 • Directional Blur
 • Fast Blur
 • Invert
 • Additive Dissolve
 • Film Dissolve
 • Warp Stabilizer

 

فهرست افکت های رنگ 32 بیتی در Premiere Pro

 • Cross Dissolve
 • Dip to Black
 • Dip to White
 • Film Dissolve
 • Band Wipe
 • Barn Doors
 • Checker Wipe
 • CheckerBoard
 • Clock Wipe
 • Gradient Wipe
 • Inset
 • Pinwheel
 • Radial Wipe
 • Random Blocks
 • Random Wipe
 • Spiral Boxes
 • Venetian Blinds
 • Wedge Wipe
 • Zig-Zag Blocks

 

فهرست افکت های YUV در Premiere Pro

 • ProcAmp
 • Gaussian Blur
 • Lumetri Color
 • Video Limiter
 • Black & White
 • Alpha Adjust
 • Luma Key
 • Track Matte Key
 • Fast Color Corrector
 • Luma Corrector
 • Luma Curve
 • RGB Color Corrector
 • RGB Curves
 • Three-Way Color Corrector
 • Video Limiter (Legacy)
 • Crop
 • Edge Feather
 • Horizontal Flip
 • Clip Name
 • Simple Text
 • Timecode
 • Cross Dissolve
 • Dip to Black
 • Dip to White
 • Film Dissolve
 • Iris Box
 • Iris Cross
 • Iris Diamond
 • Iris Round
 • Band Slide
 • Band Wipe
 • Barn Doors
 • Checker Wipe
 • CheckerBoard
 • Clock Wipe
 • Gradient Wipe
 • Inset
 • Pinwheel
 • Radial Wipe
 • Random Blocks
 • Random Wipe
 • Spiral Boxes
 • Venetian Blinds
 • Wedge Wipe
 • Wipe
 • Zig-Zag Blocks

 

تولید شده توسط کلیک سایت

پشتیبانی آنلاین
آماده پاسخگویی هستیم
انتخاب تصویر جهت ارسال:
در حال ضبط صدا

(جهت توقف و یا لغو ضبط از دکمه های زیر استفاده کنید)

توقف و ارسال :
لغو ضبط
در حال حاضر تمامی کارشناسان آفلاین هستند. همواره می توانید با شماره تلگرام / واتساپ 09010005000 به صورت آنلاین با ما در ارتباط باشید. جهت ورود به واتساپ کلیک کنید
0 پیام جدید
پشتیبان در حال تایپ ...
ارسال تصویر ضبط صدا
0 کارشناسان آنلاین می باشند
این گفت و گو توسط پشتیبان به اتمام رسید