مشاوره رایگان
دریافت لینک های دانلود دریافت پستی درب منزل مبلغ کل: تومان
جهت دریافت کد تخفیف به کانال تلگرام مراجعه و یا با پشتیبان آنلاین هماهنگ نمایید

آموزش ذخیره و بازیابی فیلم در دیتابیس

( فیلم آموزشی ) ،توسط مهندس سعید بحرانی فرد

به کلیک سایت خوش اومدی ، اینجا میتونی هر فیلم آموزشی که مد نظر داری رو پیدا کنی.
آموزش های کلیک سایت کاملا از صفر تا صد طراحی شده و تمامی آموزش ها به زبان فارسی و مناسب جهت ورود به بازار کار تولید شده.
پس از دیدن آموزش ها ، بدون تردید شما آماده ورود به بازار کار و کسب درآمد خواهید شد.
برای شروع ، ابتدا فیلم معرفی دوره رو مشاهده نمایید. سپس میتوانید در ادامه همین صفحه ، سایر قسمت های این مجموعه را دانلود نمایید.
برای مشاهده فیلم با سرعت بالا ، از آی پی ایران استفاده نمایید.

معرفی سرفصل های این دوره:

توضیحات کلی مجموعه:

یکی از مهمترین نگرانی های همه تولید کنندگان مطالب آموزشی، فایل، فیلم و ... به سرقت رفتن اطلاعات و به عبارت خیلی ساده تر کپی شدن و منتشر شدن اطلاعات است. شما به عنوان یک تولید کننده فیلم، موسیقی و ... زحمت زیادی رو می کشید تا یک مجموعه مثلا آموزشی رو تهیه کنید و اون رو به بازار عرضه می کنید اما بعد از مدتی متوجه می شید که به راحتی افرادی مطالب شما رو که ممکنه خیلی هم زحمت براش کشیدید کپی می کنند و در اختیار سایرین قرار میدن.

 

تصاویری از پروژه این دوره:

 

ذخیره و بازیابی فیلم در دیتابیس

 


 

ذخیره و بازیابی فیلم در دیتابیس

 

اما مسئله دیگه ای هم که هست احتمالا دیدین مجموعه های آموزشی رو که به صورت یک نرم افزار محصولشون رو تولید می کنند و به فروش می رسونن و داخل این مجموعه هیچ اثری از فیلم و یا موسیقی نیست در حالی که وقتی شما نرم افزار رو اجرا می کنین تعداد زیادی فیلم و ... وجود داره و حتما براتون سوال شده که چجوری می تونین یک نرم افزار آموزشی رو تهیه کنین به نحوی که فایلهای اصلی شما که در اینجا همون فیلم و آهنگ هست مخفی باشه و افراد مختلف نتونن به راحتی کپی کنن.

تو این مجموعه آموزشی به صورت صفر تا صد و به صورت کاملا پروژه محور به شما آموزش میدیم که چجوری فیلمها و موسیقی های خودتون رو داخل دیتابیس ذخیره کنین. ضمنا قبل از ذخیره سازی تمامی فیلمهای شما رو به صورت فشرده تبدیل می کنیم و بعد از اون فیلم فشرده رو به یک آرایه باینری تبدیل می کنیم و داخل دیتابیس ذخیره می کنیم، یعنی فیلمهای شما میشن یه سری عدد و حروف غیر قابل فهم برای عموم. بعد از اون هم آموزش بازگردانی فیلم رو با هم کار می کنیم. یعنی فیلمهای شما رو که به صورت یه آرایه فشرده داخل دیتابیس ذخیره کردیم به صورت عادی بر میگردونیم و داخل یه Player که خودمون تو این دوره طراحی می کنیم نمایش می دیم.

این دوره کاملا به صورت پروژه محور هست و شما در طول این دوره از ابتدایی ترین مراحل شامل طراحی و ساخت دیتابیس، طراحی و ساخت پروژه در ویژوال استودیو و ... رو یاد می گیرین. ضمنا روش ذخیره سازی فیلمها هم با استفاده از Entity Framework هست.


بخش های رایگان این مجموعه آموزشی:

معرفی دوره و آشنایی با قابلیتهای این دوره ( بخش 1 ) دانلود مستقیم
ذخیره فیلم و موسیقی در دیتابیس، کار با الگوریتمها و کتابخانه های فشرده سازی، تبدیل فیلم به آرایه باینری، ذخیره فیلم و موسیقی در دیتابیس، کار با انواع کنترلهای کار با فایل، نمایش فیلم ذخیره شده در دیتابیس، بازگردانی اطلاعات، کار با کنترل Windows Media Player
بخش 1 :
( معرفی دوره و آشنایی با قابلیتهای این دوره )
در این جلسه به معرفی دوره پرداختیم. در ابتدا گفته شد که چه کاری قرار هست انجام بشه و بعد از اون تشریح شد که برای ساخت فیلم و محتوای آموزشی و غیر آموزشی چه مشکلات و چالش هایی وجود داره و ما برای اینکه بتونیم از کپی شدن فیلم هامون جلوگیری کنیم چه راهکارهایی رو پیش رو داریم.
از اونجایی که این دوره به صورت کاملا پروژه محور هستش، از قبل یک نرم افزار برای این دوره آماده شده که تو این جلسه این نرم افزار هم نمایش داده شد تا دقیقا مشخص باشه چه کاری قرار هست انجام بشه و چه نرم افزاری در انتهای کار ساخته میشه.
دانلود مستقیم افزودن به سبد
قیمت: رایگان

بخش 2 :
( طراحی دیتابیس و ایجاد پروژه و انتخاب فایل )
در این جلسه کار رو به صورت عملی شروع کردیم و در ابتدا یک دیتابیس رو به وجود آوردیم. بعد از اون جدول رو ایجاد کردیم و فیلدهای مورد نیاز رو با توجه به نوع کاربردشون بوجود آوردیم.
در ادامه رفتیم و یه پروژه جدید رو ایجاد کردیم تا نرم افزار ذخیره و بازیابی فیلم رو داخل دیتابیس بوجود بیاریم.
در طی مراحل کار با کنترل OpenFileDialog هم کار کردیم تا بتونیم فیلهای مورد نظرمون رو از داخل کامپیوتر انتخاب کنیم. در این قسمت با اکثر متدهای OpenFileDialog و دستورات Try…Catch هم آشنا شدیم.
افزودن به سبد
قیمت: 11,100 تومان

بخش 3 :
( تایین فرمتهای مجاز و ایجاد تابع اولیه ذخیره سازی )
در جلسه گذشته توسط کنترل OpenFileDialog موفق شدیم که اسم و مسیر فایل مورد نظر رو بدست بیاریم. در ادامه کار فرمت های مجازی رو که باید برای ذخیره سازی داخل دیتابیس بکار ببریم رو مشخص کردیم. این فرمت ها شامل mp3، wmv، mp4، avi و ... هستن.
ضمنا از کتابخونه System.IO هم برای ادامه کار استفاده کردیم.
بعد از چک کردن صحیح بودن فرمتهای فیلمها سراغ نوشتن تابع اولیه برای ذخیره سازی اطلاعات داخل دیتابیس رفتیم و مدل داده ای خودمون رو با استفاده از تکنولوژی Entity Framework ایجاد کردیم.
افزودن به سبد
قیمت: 11,100 تومان

بخش 4 :
( فشرده سازی فیلم و موسیقی و تبدیل آن به آرایه )
تو این جلسه در ابتدا توضیح داده شد که چه کاری قرار هست انجام بشه. در این جلسه ما اومدیم و فیلمی رو که آدرسش رو از قبل ذخیره داریم توسط یک کتابخانه و یک تابع که نوشتیم به صورت فشرده تبدیل کردیم. بعد از اون در ادامه همین تابع فیلم فشرده شده رو تبدیل کردیم به یک آرایه.
این تابع و تمامی کدهای اون در این جلسه نوشته شد و توضیح داده شد که هر خط کد چه کاری رو انجام میده.
در انتهای این جلسه توسط تابع نوشته شده ما فیلم رو فشرده کردیم و فایل فشرده شده رو تبدیل کردیم به یک آرایه.
افزودن به سبد
قیمت: 11,100 تومان

بخش 5 :
( تبدیل آرایه به یک آرایه باینری )
در این جلسه کاری که قرار هست انجام بدیم به این صورته:
ما در ابتدا یک فایل رو انتخاب کردیم و در ادامه تبدیلش کردیم به یک فایل فشرده و اون فایل فشرده رو هم به یک آرایه تبدیل کردیم. حالا برای ذخیره سازی صحیح فیلم باید یک آرایه باینری رو بسازیم.
پس یه تابع جدید نوشتیم که خروجی تابع قبل رو دریافت می کرد و اون رو به یک آرایه باینری و قابل ذخیره داخل دیتابیس تبدیل می کرد.
در ادامه هم تابع ذخیره سازی در دیتابیس رو که از قبل نوشته بودیم کاملش کردیم و دستورات ذخیره سازی داخل دیتابیس رو نوشتیم و موفق شدیم فیلم خودمون رو داخل دیتابیس ذخیره کنیم.
افزودن به سبد
قیمت: 11,100 تومان

بخش 6 :
( نمایش فیلم ذخیره شده در نرم افزار – قسمت 1 )
در جلسات گذشته موفق شدیم یه فیلم رو به صورت فشرده تبدیل کنیم و اون رو به یک آرایه تبدیل کنیم و آرایه خودمون رو تبدیل کنیم به یک آرایه باینری و اون رو داخل دیتابیس ذخیره کنیم.
حالا باید بتونیم فیلمها و موسیقی های خودمون رو که داخل دیتابیس ذخیره کردیم رو بیاریم و داخل نرم افزار خودمون نمایش بدیم. پس تو این جلسه در ابتدا با کنترل Windows Media Player آشنا شدیم و بعد از اون دستورات لازم برای نمایش فیلم داخل نرم افزار رو شروع به نوشتن کردیم.
افزودن به سبد
قیمت: 11,100 تومان

بخش 7 :
( نمایش فیلم ذخیره شده در نرم افزار – قسمت 2 )
در ادامه جلسه گذشته دستورات وتوابع مورد نیاز رو نوشتیم و موفق شدیم فیلمی رو که داخل دیتابیس ذخیره کردیم داخل نرم افزار خودمون نمایش بدیم.
افزودن به سبد
قیمت: 11,100 تومان

بخش 8 :
( زیبا سازی محیط پروژه )
طی چند جلسه ای که با هم کار کردیم کارهای زیادی رو انجام دادیم و موفق شدیم یک فیلم رو داخل دیتابیس به صورت یک آرایه باینری ذخیره کنیم و اون رو بازیابی کنیم و داخل نرم افزار خودمون نمایشش بدیم. اما تو این جلسه قدری هم در مورد گرافیک نرم افزار خودمون صحبت کردیم و مطابق تصاویری که در بالای همین صفحه مشاهده می کنید یه نرم افزار ذخیره و بازیابی اطلاعات رو به صورت کاملا حرفه ای طراحی و پیاده سازی کردیم
افزودن به سبد
قیمت: 11,100 تومان


وضعیت دوره: تکمیل شده


تعداد قسمت ها : 8 قسمت


سطح آموزش: صفر تا صد


به همراه کدها و فایل های آموزش


تعداد فصل ها: 1 فصل


مدت زمان: 1 ساعت و 50 دقیقه


افزودن پکیج به سبد خرید

جهت اطلاع از بروزرسانی این دوره آموزشی و اطلاع از بخش های جدید،ایمیل خود را وارد نمایید:

مخاطبین این دوره،آموزش های زیر را نیز دیده اند

نظرات/پرسش ها/پیشنهادات


محمد افضلی
میگه:

ممنون از استاد عزیز و سایت خوبتون

فرزاد
میگه:

سلام مهندس جان یه سوال قبل از پخش فیلم اول توی تمپ ویندوز میسازتش و از اونجا خونده میشه درسته ؟ یعنی اگر کسی بلد باشه میتونی اون فایل رو ذخیره کنه ؟

طاها
میگه:

سلام. خواستم بپرسم در انتها این دوره در مورد تهیه فایل نصبی نهایی که قراره خروجی کار باشد و به مشتری تحویل داده شود هم تدریس شده است یا خیر

پاسخ:

سلام سرفصلهای کامل و قسمت به قسمت نوشته شده. تهیه فایل نصبی نیست

دانشجو
میگه:

برفرض که ما پلیر رو با تمام جزئیات ساختیم ، میخوایم پلیر رو بدیم دست مشتری ، باید مشتری آنلاین به دیتابیس وصله شه ؟ و آنلاین فیلمارو ببینه ؟

محمدرضا سلطانی پور
میگه:

سلام
من میخوام از طریق زبان پی اچ پی به mysql وصل بشم تا بتونم فیلمی را در که در دیتابیس ذخیره کردم دانلود کنم آیا در این فیلم آموزشی این
مسئله وجود دارد یا خیر
با تشکر

پاسخ:

با سلام
در این مورد از دوره های php که در سایت هست استفاده بفرمائید

محمد
میگه:

زبان برنامه نویسی که ازش استفاده کردین چیه؟ C.Net?

پاسخ:

با سلام
سی شارپ

معین
میگه:

درود.یک سوال
فیلم ها آیا محدودیت حجمی دارن یا نه ؟؟ و حجم نرم افزار زیاد نمیشه
مثلا چند گیگ فیلم را میشه با این روش انجام داد؟
سپاس

پاسخ:

سلام
برای کار با داده های بزرگ باید از روش File Table استفاده بشه
موفق باشید

حسین
میگه:

سلام
ی سوال داشتم
دراین اموزش نحوه پخش به چ صورت است؟
تا اینجا که فایل را در دیتابیس به صورت ارایه ای از بایت ها ذخیره میشه درست
حالا برای پخش به چ صورت است؟
اول میاید فیلم را در یک مسیری ذخیره میکنید بعد پخش میکنید یا نه فیلم در جایی ذخیره نمیشه و به صورت استریم پخش میشه؟

محمد
میگه:

سلام
من میخواستم این اموزش را تهیه کنم ولی ی سوال داشتم
اونم اینکه برای بازیابی، فیلم را در یک محلی ذخیره میکنید؟یا نه فیلم در هیچ جا ذخیره نمیشه و به صورت استریم پخش میشه
ممنون

پاسخ:

با سلام
فیلم در دیتابیس ذخیره میشه
موفق باشید

TMN
میگه:

سلام.ببخشید توی این آموزش فقط اطلاعات فشرده میشن یا رمزنگاری هم روشون صورت میگیره.چون دیدم که بعضی از آموزشها با اینکه فایلهای ویدئویی اونا مشخصه ولی باید با یه پلیر خاصی بازشون کنی و اون فایل همینجوری باز نمیشه و بصورت مربع مربع نمایش داده میشه و رمز شده هستش.خواستم بدونم شما رمزنگاریش هم میکنید؟ممنون

پاسخ:

با سلام
فیلم یا دیتا به صورت رشته باینری تبدیل میشه و موقع پخش دوباره به حالت فیلم بر میگرده
موفق باشید

Mahdi
میگه:

سلام خدمت استاد محترم
جناب بحرافی فرد این اموزش با فایل استریم یا فایل تیبل کار شده ؟
برای ذخیره سازی عکس و پی دی اف با این تکنولوژی ها آموزش ی ندارین ؟ مطمئنن درخواست کننده زیادی داره این اموزش ، اگه لطف کنید و قرار بدید ممنون میشیم

پاسخ:

با سلام
این آموزش به صورت عادی دیتا رو داخل Sql ذخیره کردیم.
البته دیتا در سی شارپ به صورت آرایه باینری تبدیل شده و بعد داخل دیتابیس ذخیره شده.
موفق باشید

محمدرضا ی
میگه:

سلام خسته نباشید
آیا میشه فیلم ها رو در دیتابیس mysql قرار داد و سپس برنامه ما که به زبان c نوشته شده فایل رو از دیتابیس mysql که بر روی سرور سایت php ما قرار گرفته دانلود کنه ‌ و نمایش بده؟
ممنون میشم پاسخ بدید

پاسخ:

با سلام
این مورد رو تا بحال انجام ندادم و نمی دونم به چه صورتی میشه انجام داد
موفق باشید

کاربر
میگه:

سلام.در مورد نحوه استفاده از combobox در این اموزش به کدام قسمت مراجعه کنم

پاسخ:

با سلام
قسمت 6 هست
موفق باشید

کاربر
میگه:

سلام.ببخشید که منظورم رودرست نگفتم.یعنی چطور وردو پی دی اف رو درون دیتابیس ذخیره کنم و بعد بشکل استریم نمایش بدم.

پاسخ:

با سلام
این دوره آموزش ذخیره و بازیابی فیلم هست. در مورد سایر فایل ها مثل ورد، اکسل، پی دی اف، عکس و ... میتونین از قسمت 42 آموزش سیستم اتوماسیون اداری استفاده کنین.
موفق باشید.

کاربر
میگه:

سلام.درمورد pdf و یا فایل های مثل ورد چطور.

پاسخ:

سلام
چی چطور؟

یاشار بهنام
میگه:

سلام. میخواستم بپرسم که کل مجموعه در چه حد میتونه برای برنامه نویسی یک ربات کمک کند؟؟

پاسخ:

با سلام
این مجموعه آموزش ذخیره و بازیابی فیلم در دیتابیس هست.
اطلاعی ندارم تا چه حد میتونه مفید باشه
موفق باشید

zahra
میگه:

سلام.یعنی در این صورت دیگه امکان کپی کردن به هیچ وجه وجود نداره؟
اینکه یک مجموعه رو فقط بشه به تعداد محدودی نصب کرد هم در این اموزش گفته شده؟

پاسخ:

با سلام
این دوره آموزش ذخیره کردن فیلم به صورت رشته باینری در دیتابیس و بازگردانی اون هست.
در توضیحات مجموعه کامل گفته شده
موفق باشید

کاظمی
میگه:

آقا عالی بود این آموزش
خیلی دنبالش گشتم فکر نمی کردم آموزش فارسی براش گیر بیارم

پاسخ:

تشکر از شمانظر/پرسش/پیشنهاد شما


در صورت تمایل به دریافت پیامک به هنگام پاسخ به سوال شما و یا به هنگام درج نظر شما در سایت، شماره همراه خود را وارد نمایید.

نام و نام خانوادگی:
شماره همراه:
ایمیل:
* پرسش/نظر/پیشنهاد/درخواست:

تولید شده توسط کلیک سایت

پشتیبانی آنلاین
آماده پاسخگویی هستیم
انتخاب تصویر جهت ارسال:
در حال ضبط صدا

(جهت توقف و یا لغو ضبط از دکمه های زیر استفاده کنید)

توقف و ارسال :
لغو ضبط
در حال حاضر تمامی کارشناسان آفلاین هستند. همواره می توانید با شماره تلگرام / واتساپ 09010005000 به صورت آنلاین با ما در ارتباط باشید. جهت ورود به واتساپ کلیک کنید
0 پیام جدید
پشتیبان در حال تایپ ...
ارسال تصویر ضبط صدا
0 کارشناسان آنلاین می باشند
این گفت و گو توسط پشتیبان به اتمام رسید