مشاوره رایگان

انواع داده ها در sql


انواع داده ها در sql: در این بخش به بررسی انواع داده ها در sql می پردازیم. چند نوع داده در sql وجود دارد؟ بررسی این موارد در سی شارپ و sql را طی این پست انجام می دهیم.

سلام عرض می کنم خدمت شما دوستان گرامی

تو این مقاله می خوام در مورد نوع داده ها در sql صحبت کنیم. خب همونجوری که میدونین تو sql هم مثل سایز زبانهای برنامه نویسی وقتی که میخایم یه متغیری رو تعریف کنیم و یا فیلدی رو تعریف کنیم باید نوع داده ای رو براش تعریف کنیم. اما انواع داده ها در sql به چه شکلی هست؟ انواع داده ها در sql انواع و اقسام زیادی داره. اما خب مهمترینهاش اینا هستن که زیر می بینید:

 

انواع داده های character String یا رشته کاراکتر

  • (Char(n: این نوع داده دارای طول ثابتی بوده و n بایت داده در آن بصورت Non-Unicode نگهداری می شود. (n اندازه ذخیره سازی است) . n می تواند از 1 تا 8000 باشد. اگر در ستونی مقدار فرضا 25 کاراکتر را برای charدر نظر بگیریم و داده ی وارد شده کمتر از این مقدار باشد . فضای باقی مانده با Space از سمت راست پر خواهد شد.که به هنگام رویت داده، این فضا نادیده گرفته می شود.انواع داده در sql یکی از مهم ترین مواردیت که باید به خوبی آن را شناخت.
  • (Varchar(n: دارای طول متغیر بوده و کاراکترهای آن بصورت Non-Unicode هستند . و می توانند ارزشی از 1 تا 8000 داشته باشند. داده ی وارد شده می تواند 0 کاراکتری نیز باشد. اندازه ذخیره سازی این نوع داده ، اندازه ی طول واقعی اطلاعات وارد شده + 2 بایت است . در varchar برخلاف char داده ی وارد شده تنها به اندازه کاراکترهای وارد شده فضا اشغال می کنندو می توان حداکثر طول کاراکتر را مشخص کرد به عنوان مثال (varchar(6 نشان می دهد که این نوع داده شامل 6 کاراکتر بوده و حداکثر می تواند شش کاراکتر را ذخیره کند.

 

انواع داده ی Binary String رشته دودویی

  • (Binary(n: دارای طول ثابت بوده و n میتواند مقادیر 1 تا 8000 بایت را در بر گیرد. حجم حافظه و ذخیره سازی در آن نیز n است. از باینری زمانی استفاده می شود که طول داده های وارد شده در ستون سازگار باشند.
  • (Varbinary(n|max: داده های باینری طول متغیر دارند. n می تواند مقادیر 1 تا 8000 بایت را شامل شود. Max نیز بیانگر این مطلب است که حداکثر حجم حافظه 1-31^2 بایت است . اندازه ذخیره سازی نیز برابر طول واقعی داده ی وارد شده + 2 بایت است. داده وارد شده می تواند ارزش Null و طول 0 بایت را داشته باشد. عبارت مترادفی که ANSI SQL برای varbinary در نظر گرفته binary varing است. Varbinary هنگامی بکار می رود که اندازه داده های وارد شده در ستون ها بطور قابل توجهی متفاوت باشند. و از varbinary max نیز زمانی استفاده می شود که داده های وارد شده در ستون بیش از 8000 بایت باشند.(نوع داده ها در sql)

انواع داده ی Exact Numeric یا داده عددی

  • Int: اندازه آن 4 بایت است و قادر به ذخیره سازی محدوده اعداد صحیح 31^2-یا (2,147,483,648-) تا 1-31^2یا (2,147,483,647). می باشد .مترادف int در SQL-92 کلمه ی integer می باشد.این داده در sql برای مقادیر عددی است.
  • Bigint: قابلیت ذخیره سازی 8 بایت را دارا می باشد و محدوده اعداد صحیح 9,223,372,036,854,775,808- تا 9,223,372,036,854,775,807 را شامل شده و کاربرد آن هنگامی است که مقدار داده ی صحیح بیش از نوع داده ی int باشد.
  • Smallint: قابلیت ذخیره 2 بایت داده ی صحیح را داراست و می تواند اعدادی بین 32,768- تا 32,767 را شامل شود.این داده نیز از متغیرهای مهم sql است.
  • Tinyint: قادر به ذخیره تنها یک بایت می باشد و محدوده اعداد صحیح 0 تا 255 را در بر می گیرد.
  • Bit: مقادیر صحیح 0 یا 1 را در بر می گیرد.و به عنوان مثال برای وارد کردن داده های چون Y/N به معنی بله و خیر یا T/F به معنی درست یا نادرست به کار می رود .

(نوع داده ها در sql)

 

خب مهمترین نوع داده ها در sql رو براتون نوشتم. اما اگر می خاین به صورت تصویری و به صورت فیلم فارسی نوع داده ها در sql کلا برنامه نویسی دیتابیس رو یاد بگیرین به ادامه مطلب مراجعه کنین.

به راهنمایی نیاز دارید؟و یا سردرگم هستید؟
021-4762 3380 939-656-2210 تماس از ساعت 9 الی 13 و 17 الی 20 آدرس های ایمیل سایت: [email protected]

کسب درآمد کنید
اگر در هر زمینه ای مربوط به رشته های مهندسی و یا برنامه نویسی به تخصص خودایمان دارید،پس زمان را تلف نکنید و هم اکنون دست به کار شوید.به جمع متخصصی بپیوندید،گامی در راستای ارتقا سطح آموزش های تصویری فارسی بردارید. کلیک سایت از طرف همه مهندسین ،شما را دعوت به همکاری می نماید.وجود شما افتخاری برای همه ماست.

نماد اعتماد تجارت الکترونیک دو ستاره

سایر مجوزهای کلیک سایت

تخصص خود را ارزان نفروشید | یکبار تلاش=کسب درآمد دائمی تا آخر عمر | اگر به توانایی خود ایمان دارید،کلیک سایت بهترین فرصت برای شماست | اگر به دنبال شغل پاره وقت هستید،فرصت را از دست ندهید